Vizes, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Kútvölgy övezetében, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
A falátvágásos szigetelés menete
A pince szigetelése utólagosan
Talajvíz elleni szigetelés injektálással
Köszöntjük weboldalunkon!
Vállalkozásunk a legnaprakészebb, bontás nélküli technikákkal (pl. falvágás), utólag hárítja el pincék ázását. Vállalatunk beton injektálást végez ház süllyedésének megállítására, megsüllyedt alap javítása végett.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
1. Az első lépés a penészes fal átvágása. Ezt a munkát kifejezetten erre a célra készített, exkluzív falvágó gépegységgel végezzük. A falat az esetek nagy részében a földfelszín felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek kapcsolatba kerülnek az alapzattal, és keresztülengedik magukon a föld alól származó nedvességet.
Eszközeink por- és zajvédettek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is szabályozható.
2. Az utólagos vízszigetelés művelettel műanyag lemezt préselünk a kivágott hézagba. Ez már záró réteget alkot a föld nedvessége és doh ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva fektetjük be a tökéletes zárás érdekében, a falból kiálló részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rettentően sokat számít a kihorganyzó ék bevetése, mert a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat az eredeti állapotban tartja meg.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával visszük véghez, amelynek csövét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, majd előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal hézagjaiba is be tud áramlani, és a megkötést követően tartósabb lesz a szigetelés.
A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különböző sók a falszerkezetben maradnak, ennek következtében a falon marad a vakolat. A megszokott vakolatot a nedvesedő helyeken ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, tudniillik ez időtálló módon védelmezi a fal kívülről látható részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban lappangó vizes réteg kiszárad.
Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál fokozottabb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a lehető legjobban próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem jól megvalósított az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor számíthatunk arra, hogy meg kell küzdenünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel. Visszatérő problémák a pince szigetelésénél:
Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét? Két lehetőség kínálkozik erre: kívülről vagy belülről
Ajánlott kenhető, üvegszállal erősített anyagot felhordani, ezzel a kis zugokban és az éleknél is 100%-osan kialakítható az optimálisan záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de különösen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a helyi körülményektől, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mellett tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés irányában, hogy a felhalmozott talajnedvességet le lehessen csapolni. A kiásott gödör visszatemetése után tökéletesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott lábazatot. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy az előírások szerint meg tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem megfelelő zárása miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár mindjárt el is végezhetünk az előbbi folyamat befejezését követően a hosszú távú cél érdekében.
Ezt a megoldást csakis abban az esetben tanácsoljuk, ha kívülről valamilyen okból lehetetlen volt a vízszigetelés. A megközelítés árnyoldala, hogy bár belül vizesedés nem lesz, a falak vizesedése nem szűnik meg.
Az utólagos falszigetelés módszerének kiválasztásakor a következő faktorokat kell szem előtt tartani:
Az injektálásos szigetelés eljárás folyamán a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás gyorsan megvalósítható művelet, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyen kivitelezhetők. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek következtében a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig leáll a nedvesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat előállításával könnyíthető meg, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. A felület lefestésekor, nem javasolt glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a nem túl könnyen észrevehető pontokon esetleg hétköznapi meszelés is megteszi.
Tekintve, hogy a vályogházak falszerkezete össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek következtében a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses módszert, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást végzünk. Terasz szigetelése Kútvölgy régiójában A terasz vízszigetelését szinte kivétel nélkül a felfagyott burkolatok teszik szükségessé. A járólapok és a különféle, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő után megrepednek, szétmorzsolódik, mert nem tökéletes vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz eredményes elvezetése. Sajnos nem ritka probléma, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert az épület természetes süllyedése csaknem mindig más a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez viszonyítva. Ez idővel repedéseket, problémákat idéz elő. Jelentős bonyodalmakat jelent a nagy hőmérsékletkülönbség, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mert egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felforrósodik a burkolat, míg januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva a meglévő burkolat. Ilyen esetben viszont már csak elnapoljuk a megoldás, mert az optikai tuning csak egy darabig tünteti el a tényleges gondokat. Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését? A terasznak egy 1-2%-os lejtést kell adni, máskülönben a későbbiekben is problémát fog okozni a nedvesség, és a jövőben is fagyáskárok képződnek a felületen. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is megfelelő sarok kiképzéssel. Az épület és a terasz érintkezési pontjain élvédőt ajánlott beépíteni. A dilatációs rések betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A víz pici pórusokon át hatol be a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak habarcsjárataiban, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát. Milyen hatásai vannak a penészes falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, asztma, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a házban lényegesen nagyobb párát idéz elő. Sok időt vesz igénybe a vízszigetelési munka? Egy átlagos családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, különleges esetekben, vagy nagy épület esetén a munka ennél tovább is tarthat az adott tényezők tükrében. Mennyi ideig tart, amíg kiszárad a fal? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási körülmények (külső hőmérséklet, légnedvesség), a gond kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Általánosságban azt lehet mondani, hogy néhány hónap alatt már észrevehető javulás tapasztalható. A lakónak kell-e valamit előkészíteni? Nem, a szigetelés megvalósítását az elejétől a végéig mi csináljuk, Önnek nincs teendője. Falátvágás esetén csökken-e bármilyen mértékben az épület szilárdsága? A lakóház földrengés-állósága nem csökken a fal átvágása eredményeképpen! Ha szakszerű és strapabíró megoldást szeretne a salétromos, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Kútvölgy övezetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.