Nedves, salétromos, penészes falak utólagos vízszigetelése Lónyaytelep környékén, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.
Miért ajánljuk Önnek a szolgáltatásainkat?
A falátvágásos szigetelés menete
Talajnedvesség elleni szigetelés injektálásos módszerrel
Köszöntjük weboldalunkon!
Vállalatunk a legfejlettebb, bontás nélküli technikákkal (pl. injektálás), utólag orvosolja házak vizesedését. Cégünk beton injektálást végez ház süllyedésének megállítására, megsüllyedt alap javítása érdekében.
Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével:
1. Az első lépés a penészes fal átvágása. Ezt a munkát külön erre a célra tervezett, egyedi falvágó gépegységgel végezzük. A falat legtöbbször a földfelszín felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek az alappal, és szállítják a föld alól származó nedvességet.
A gépeink védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is beállítható.
2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt nyomunk a kivágott hézagba. Ez már záró réteget alkot a föld nedvessége és salétrom ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva fektetjük be a tökéletes zárás érdekében, a falon kívülre kilógó részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen rendkívül jelentőségteljes a kihorganyzó ék alkalmazása, mivel a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat az eredeti állapotban tartja meg.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával végezzük, amelynek csövét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezt követően előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Ilyen módon a dagadó cement a fal réseibe is bekerül, és keménnyé válása után ellenállóbb lesz a szigetelés.
A légpórus vakolat olyan magas páraszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falban maradnak, így a fal nem dobja le emiatt a vakolatot. A hagyományos vakolatot a vizesedéssel érintett területen érdemes légpórus vakolattal lecserélni, mert ez hosszú ideig megóvja a fal kívülről látható felületét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban lappangó nevesedés kiszárad.
Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál kézzelfoghatóbb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a létező leghatékonyabb módon próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem eredményesen kivitelezett a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel. Visszatérő gondok a pince szigetelésénél:
Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét? 2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
Javasolt kenhető, üvegszállal erősített anyagot felvinni a felületre, így a kis zugokban és a széleken is profi módon felvihető a kitűnően záró szigetelés. Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de mindenekelőtt mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal előtt tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert fektetni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés iránya felé, hogy az összegyűlt talajnedvességet el is lehessen vezetni. A kiásott gödör visszatemetése után helyesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát. A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy megfelelően ki tudjon száradni a fal. Amennyiben folytatódik a fal vizesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő szigetelése miatt van, ez esetben injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár rögtön el is végezhetünk a fent ismertetett műveletek lezárása után a hosszú távú végeredmény végett.
Ezt a munkamódszert csak akkor tartjuk kivitelezésre érdemesnek, ha a külső oldalról valamiért nem lehet hozzáférni a pincefalhoz. A megközelítés negatívuma, hogy ugyan belül nedvesedés nem lesz, a falak vizesedése nem szűnik meg.
A később kivitelezett falszigetelés módszerének meghatározásánál a lenti szempontokat kell figyelembe venni:
Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba préseljük. Az injektálás rövid idő alatt végrehajtható eljárás, nincs rossz hatással a fennálló falazat mechanikai stabilitására, és a szigetelési síkváltások könnyedén elvégezhetők. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek eredményeképpen a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, hosszabb távon leáll a nedvesedés. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat létrehozásával könnyíthető meg, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a rejtettebb helyeken esetleg hagyományos meszelés is megfelelő.
Tekintve, hogy a vályogházak falstruktúrája össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses eljárást, akkor, ha próba injektálást vagy vágást alkalmazunk. Terasz szigetelése Lónyaytelep területén A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott burkolatok teszik elkerülhetetlenné. A kültéri csempék és a különféle, egyéb burkolatok túlnyomórészt egy idő elteltével megrepednek, szétmorzsolódik, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz elvárható minőségű elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert az épület természetes süllyedése majdnem mindig más a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez viszonyítva. Ez idővel repedéseket, problémákat vált ki. Számottevő nehézségeket okozhat a nagy hőingadozás, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mert egy meleg, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felmelegszik a burkolat, miközben télen akár -15 vagy -20 fok is lehet. Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ami viszont csak akkor hoz megfelelő eredményt, ha nincs felfagyva az adott csempe. Ilyen esetben viszont már csak elnapoljuk a problémát, mert a kozmetikázás csak időszakosan tünteti el a valódi bajokat. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A terasznak egy 1-2%-os lejtéssel kell rendelkeznie, mert különben mindig gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok keletkeznek. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület alapját is, ekkor a terasz szigetelését tovább kell vezetni a lábazatra is a célnak megfelelő szélek kialakításával. A lakás és a terasz csatlakozási pontjain élvédőt tanácsos beépíteni. A dilatációs osztások betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt.
Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A nedvesség kicsiny pórusokon keresztül jut a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belső szerkezetében, ami a víz egyik fő haladási útja. Milyen hatásai vannak a nedves falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, légúti betegségek, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy jelentősen csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakásban sokkal nagyobb párát eredményez. Mennyi ideig tart a szigetelés kivitelezése? Egy átlagos családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen elérhető, speciális esetekben, vagy nagy épület esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyi adottságok függvényében. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradási ideje több faktor függvénye: a fal struktúrája, időjárási körülmények (külső hőmérséklet, páratartalom), a gond kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Jellemzően azt lehet mondani, hogy akár 2-3 hónap alatt már észrevehető javulás érzékelhetőérezhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit tennie? Nem, a szigetelés végrehajtását A-tól Z-ig mi csináljuk, Önnek nincs teendője. Falátvágás esetén csökken-e valamennyivel a falak teherbírása? Az épület földrengés-erőssége nem lesz rosszabb a fal megvágása miatt! Ha professzionális és végleges megoldást szeretne a vizes, penészes falak utólag történő vízszigetelésére Lónyaytelep környékén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, ne habozzon tárcsázni a következő számot +36 30 2491 291.