Vizes, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Soroksár-Újtelep területén, utólagos falszigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
A falátvágásos szigetelés folyamata
Talajvíz elleni szigetelés injektálásos módszerrel
Köszöntjük weblapunkon!
Vállalkozásunk a legfejlettebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. injektálás), utólagosan hárítja el pincék ázását. Vállalkozásunk beton injektálást kínál ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása végett.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
1. Az első munkafolyamat a salétromos fal megvágása. Ezt a munkát külön evégett készített, egyedi falvágó berendezéssel végezzük. A falat általában a talajszint felett 8-10 cm-rel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak a lábazattal, és keresztülengedik magukon a talajnedvességet.
A gépeink por- és zajvédettek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is szabályozható.
2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt préselünk a falrésbe. Ez már záró réteget alkot a talajnedvesség és salétrom ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva fektetjük be a tökéletes zárás érdekében, a falon kívülre kilógó részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rettentően hangsúlyos a kihorganyzó ék elhelyezése, tudniillik a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat eredeti állapotában őrzi meg.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával hajtjuk végre, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal réseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezt követően előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Ilyen módon a dagadó cement a fal nyílásaiba is benyomul, és a megkeményedése után időtállóbb lesz a szigetelés.
A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességű vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a talajból már felszívott, különböző sók a falban maradnak, így a vakolat nem esik le a falról. A szokásos vakolatot a vizesedéssel érintett területen ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, mivel ez időtálló módon védi meg a fal külső felületét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban lapuló vizes réteg kiszárad.
Minél mélyebben fekszik egy pince, annál nagyobb a nedvesedés veszélye még úgy is, ha a létező legjobban próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem eredményesen kivitelezett a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés feladatával. Rendszeres problémák a pince szigetelésénél:
Mi a jó pinceszigetelés módja? 2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
Érdemes kenhető, üvegszál erősítésű anyagot alkalmazni, így a sarkokban és a széleken is 100%-osan kiépíthető az optimálisan záró szigetelés. Erre a rétegre javasoljuk hőszigetelés, de mindenekelőtt mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát a helyi körülményektől, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén tanácsos geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés iránya felé, hogy a felgyülemlett talajnedvességet le lehessen csapolni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után helyesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott térburkolást. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő szigetelése miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár rögtön el is végezhetünk a korábban leírt műveletek végeztével a hosszú távú végeredmény eléréséhez.
Ezt a megközelítést csak akkor ajánljuk, ha kívülről valamiért lehetetlen volt a vízszigetelés. A módszer árnyoldala, hogy jóllehet belül beázás nem lesz, a falak továbbra is nedvesek maradnak.
A később kivitelezett falszigetelés metódusának eldöntésekor az alábbi szempontokat kell bekalkulálni:
Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás rövid idő alatt megvalósítható eljárás, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyen kivitelezhetők. A horizontális falszigeteléssel ellent lehet állni a víznek, és a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, perspektivikusan leáll a vizesedés. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat készítésével könnyíthető meg, amelynek javasolt vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a nem túl könnyen észrevehető pontokon esetleg közönséges meszelés is megteszi.
Mivel a vályogházak falstruktúrája teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ezért a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Soroksár-Újtelep régiójában A terasz vízszigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott járólapok teszik elkerülhetetlenné. A kültéri csempék és a különféle, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő elteltével kettéhasadnak, zúzódik, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz eredményes elvezetése. Gyakran okoz gondot, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert a ház természetes süllyedése csaknem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély süllyedéséhez viszonyítva. Ez idővel réseket, problémákat eredményez. Számottevő kellemetlenségeket okozhat a nagy hőmérsékletkülönbség, amelynek a burkolatok ki vannak téve, hiszen egy meleg, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felforrósodik a burkolat, míg januárban vagy februárban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ami viszont csak akkor hoz megfelelő eredményt, ha nincs felfagyva az aktuális burkolat. Ilyenkor viszont már csak halogatjuk a megoldás, mert az optikai tuning csak időszakosan rejti el a valós kellemetlenségeket. Hogyan csinálnánk mi a tartós szigetelést? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, mert különben mindig gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok képződnek a felületen. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület lábazatát is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is a célnak megfelelő szélek kialakításával. A lakóház és a terasz érintkezési helyein élvédőt ajánlott beépíteni. A dilatációs osztások betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról.
Hogyan kerül a nedvesség a falba? A víz apró pórusokon át jut a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak habarcsjárataiban, ami a víz egyik fő haladási útja. Mik a következményei a penészes falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami megnövekedett fűtési költséget és a lakótérben alapvetően több párát idéz elő. Mennyi ideig tart a szigetelés kivitelezése? Egy átlagos családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, különleges helyzetekben, vagy nagy épület esetén a műveletsorozat ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradása több faktor függvénye: a fal felépítése, időjárási viszonyok (a levegő hőmérséklete, légnedvesség), a probléma kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Általánosságban ki lehet jelenteni, hogy néhány hónap alatt már szemmel látható javulás tapasztalható. A lakónak kell-e valamit előkészíteni? Nem, a szigetelés kivitelezését az elejétől a végéig mi csináljuk, Önnek semmi dolga. Falvágásos technológia alkalmazásakor csökken-e valamennyivel az épület teherbírása? A pince földrengés-erőssége nem csökken a fal átvágása eredményeképpen! Amennyiben profi és végleges megoldást szeretne a nedves, penészes falak utólag történő vízszigetelésére Soroksár-Újtelep övezetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.