Nedves, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Petneházyrét környékén, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.
A falátvágásos szigetelés lépései
Talajvíz elleni szigetelés injektálással
Köszöntjük weboldalunkon!
Cégünk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. szórt szigetelés), utólagosan orvosolja pincék ázását. Cégünk beton injektálást hajt végre ház alap megerősítésére, süllyedő házak javítása végett.
Az alábbi kép érintőképernyős telefonon történő megérintésével azonnal tárcsázhat minket:
1. Az első lépés a salétromos fal megvágása. Ezt a műveletet kifejezetten ehhez tervezett, különleges falvágó berendezéssel végezzük. A falat az esetek nagy részében a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület azon részén, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak a lábazattal, és közvetítik a föld alól származó nedvességet.
Eszközeink por- és zajvédettek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is irányítható.
2. Az utólagos vízszigetelés fázisban műanyag lemezt préselünk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a földből felszívott nedvesség és doh ellen.
A szigetelőlemezeket egymással átlapolva helyezzük be a kiváló vízszigetelés érdekében, a falból kiálló részeket nem szabad levágni.
3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen módfelett fontos a kihorganyzó ék alkalmazása, ugyanis a dagadó cement teljes száradásáig a falat eredeti állapotában konzerválja.
A vágási hely telítését bespriccelő pumpával végezzük, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal hézagjait gondosan lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, ezt követően névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.
Ezzel a megoldással a dagadó cement a fal réseibe is be tud áramlani, és a megkötést követően strapabíróbb lesz a szigetelés.
A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességű vakolat, amely taszítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különböző sók a falszerkezetben maradnak, így a falon marad a vakolat. A szokásos vakolatot a vizesedéssel érintett területen érdemes légpórus vakolatra váltani, tudniillik ez sokáig védi meg a fal külső felületét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban található nevesedés kiszárad.
Minél alacsonyabban található egy pince, annál fokozottabb a nedvesedés veszélye még abban az esetben is, ha a létező leghatékonyabb módon próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem precíz módon megoldott az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés nehézségeivel. Gyakori nehézségek a pince szigetelésénél:
A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése? 2 lehetőség van: kívülről vagy belülről
Tanácsos kenhető, üvegszál erősítésű anyagot felvinni a felületre, ezzel a kis zugokban és a szegélyek mentén is 100%-osan kialakítható a hatékonyan záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de kiváltképpen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert elhelyezni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés iránya felé, hogy az összegyűlt talajnedvességet le lehessen csapolni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után helyesen döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát. A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell verni, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy az előírások szerint ki tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem előírásszerű szigetelése miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár késlekedés nélkül végrehajthatunk a fent ismertetett lépések befejezését követően a hosszú távú megoldás érdekében.
Ezt a megközelítést kizárólag akkor tartjuk kivitelezésre érdemesnek, ha a külső oldalról valamilyen oknál fogva meghiúsult a falszigetelés elvégzése. A megközelítés hátulütője, hogy jóllehet belül nedvesedés nem várható, a falak vizesedése nem szűnik meg.
A később kivitelezett falszigetelés eljárásának kiválasztásakor a következő mutatókat kell bekalkulálni:
Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba préseljük. Az injektálás hamar végrehajtható eljárás, nincs rossz hatással a fennálló falazat mechanikai stabilitására, és a szigetelési síkváltások könnyedén elvégezhetők. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, így a falak idővel ki tudnak száradni, perspektivikusan elmúlik a pára felszívása. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat létrehozásával mozdítható elő, amelynek javasolt vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem javasolt glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a nem annyira jól látható pontokon esetleg közönséges meszelés is elfogadható.
Tekintve, hogy a vályogházak falának felépítése teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél számításba kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technológiát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Petneházyrét területén A terasz nedvességgel szembeni szigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott csempék teszik szükségessé. A kültéri csempék és a különféle, más típusú burkolatok legtöbbször egy idő után kettéhasadnak, zúzódik, mert nem megfelelően kivitelezett vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz eredményes elvezetése. Sajnos nem ritka probléma, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes süllyedése majdnem mindig más a terasz vagy akár egy erkély mozgásához képest. Ez előbb-utóbb töréseket, problémákat okoz. Komoly nehézségeket okozhat a nagy hőmérsékletkülönbség, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mert egy meleg, nyári napon nem ritka, hogy 60-70 fokra felhevül a burkolat, miközben januárban vagy februárban akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet. Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az adott csempe. Ilyen esetben viszont már csak elodázzuk a problémát, mert az optikai tuning csak időszakosan tünteti el a valódi bajokat. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A terasznak egy 1-2%-os lejtéssel kell rendelkeznie, mert különben folyamatosan problémát fog okozni a nedvesség, és a továbbiakban is fagyáskárok alakulnak ki. Ha nincs mit tenni fel kell bontani az épület lábazatát is, ekkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is a célnak megfelelő sarok kiképzéssel. Az épület és a terasz csatlakozási helyein sarokerősítő szalagot ajánlott a szigetelésbe építeni. A dilatációs hézagok betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról.
Hogyan kerül a nedvesség a falba? A víz pici pórusokon keresztül jut a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak habarcsjárataiban, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát. Mik a következményei a penészes falnak? Emberre közvetlenül kifejtett hatásai pl. a reumatikus megbetegedések kialakulása, légúti betegségek, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy számottevően csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a lakótérben lényegesen nagyobb párát eredményez. Sok időt vesz igénybe a szigetelés kivitelezése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését általában 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen elérhető, különleges esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradása több tényező függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, páratartalom), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Jellemzően helytálló az az állítás, hogy néhány hónap alatt már észrevehető változás érzékelhetőérezhető. A lakónak kell-e valamit tennie? Nem, a szigetelés végrehajtását az első művelettől az utolsóig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás esetén csökken-e bármilyen mértékben az épület szilárdsága? A pince földrengés-erőssége nem csökken a falvágás következtében! Ha profi és végleges megoldást szeretne a salétromos, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére Petneházyrét környékén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.