Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291

Salétromos falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, terasz szigetelés, pinceszigetelés injektálással +36 30 2491 291.

Utólagos falszigetelés Gubacsipuszta

Vizes, salétromos, penészes falak szigetelése utólag Gubacsipuszta területén, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.

Miért bízzon meg minket a munka elvégzésével?

A falátvágásos szigetelés lépései

Pinceszigetelés utólag

Talajvíz elleni szigetelés injektálással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Köszöntjük weblapunkon!

Cégünk a legnaprakészebb, bontás nélküli technológiákkal (pl. falvágás), utólag hárítja el garázsok nedvesedését. Vállalatunk beton injektálást végez ház alap megerősítésére, süllyedő házak javítása érdekében.

vízszigetelés Gubacsipuszta szigetelő lemezzel

Nedvesség elleni szigetelés Gubacsipuszta - amit ajánlunk

  1. Akár 48 órán belüli, speciális berendezésekkel elvégzett helyszíni felmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év szakmai tapasztalattal tartós nedvesség megszüntetés.
  3. A piacon létező legkorszerűbb szerszámok és technológiák a rövid idő alatt elvégzett és pénztárcabarát szolgáltatás érdekében.
  4. 10 év garancia az elvégzett munkára, ha az általunk javasolt rendszert alkalmazza.
  5. Egész Magyarország területén vállalunk munkát.

Amivel nem kell számolnia, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával Gubacsipuszta környékén

  • A szigetelési munkadíjon utólag sem változtatunk, átlátható szigetelési ajánlatot adunk.
  • Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
  • A pince vagy lakóépület szigetelése után bármikor a rendelkezésére állunk, ha szaktanácsra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: vízszigetelés utólag

Szigetelés falvágással Gubacsipuszta

1. Az első lépés a penészes fal átvágása. Ezt a munkát kifejezetten erre a célra készített, exkluzív falvágó géppel végezzük. A falat legtöbbször a talajszint felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület azon részén, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek az alapzattal, és keresztülengedik magukon a föld alól származó nedvességet.

Az általunk alkalmazott készülékek védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is irányítható.

2. Az utólag végzett falszigetelési lépés során műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már záró réteget képez a föld nedvessége és salétrom ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átlapolva helyezzük be a hibátlan falszigetelés céljából, a falból kiálló részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése során a szigetelőlemezen módfelett sokat számít a kihorganyzó ék elhelyezése, tudniillik a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat eredeti állapotában tartja meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával hajtjuk végre, amelynek csövét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal réseit gondosan lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, majd névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Ezzel a megoldással a dagadó cement a fal réseibe is be tud áramlani, és keménnyé válása után időtállóbb lesz a szigetelés.

utólagos falszigetelés injektálással Gubacsipuszta

Légpórus vakolat Gubacsipuszta

A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességgel rendelkező vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falszerkezetben maradnak, így a vakolat nem esik le a falról. A szokásos vakolatot a nedvesedő helyeken érdemes légpórus vakolattal lecserélni, mert ez hosszan védi meg a fal külső részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban megbúvó nevesedés kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél alacsonyabban van megépítve egy pince, annál fokozottabb a nedvesedés veszélye még akkor is, ha a létező legjobban igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem eredményesen megoldott az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor számíthatunk arra, hogy meg kell küzdenünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel. Gyakori komplikációk a pince szigetelésénél:

  • Régi, elöregedett kátránypapír
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megvalósított csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Nem szakemberre bízott munka, sok kőműves nem tud megfelelő szigetelést kialakítani
  • Az épületmozgás kárt tesz a meglévő szigetelésben
  • Nem az adott alkalmazáshoz kiválasztott szigetelőanyag
  • Nem megfelelő rétegrendben alkalmazott szigetelés

A pince megfelelő szigetelésének kivitelezése? Két lehetőség kínálkozik erre: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Körbe kell ásni a pincét a falak mentén, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
  • Indokolt esetben ki kell bontani a nem végig elhelyezett vagy helytelenül átfedésbe hozott szigetelést.
  • Le kell pucolni a megjelenő falfelületeket.
  • Ki kell egészíteni a szerkezetekben jelentkező üregeket.
  • Időt kell adni a felületek szikkadásához.

Ajánlott kenhető, üvegszállal erősített anyagot alkalmazni, ezzel a szegletekben és az éleknél is ideálisan felvihető a hatékonyan záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de kifejezetten mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mentén ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felhalmozott talajnedvességet le lehessen csapolni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után megfelelően döngölve, vissza kell építeni a felbontott járdát. A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell bontani, el kell távolítani a sót, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy jól ki tudjon száradni a fal. Amennyiben nem szűnik meg a fal nedvesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő zárása miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell alkalmazni, amelyet akár késlekedés nélkül végrehajthatunk a fent ismertetett lépések végeztével a tartós végeredmény megvalósításához. beton injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Gubacsipuszta

Ezt a munkamódszert csakis abban az esetben tanácsoljuk, ha kívülről valamiért nem lehet megközelíteni a pince falát. A megközelítés hátulütője, hogy jóllehet belül beázás nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Mindenekelőtt le kell verni az eddigi vakolatot.
  • Ki kell kaparni a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • A megtisztított felületeket sótalanító keverékkel kell lekezelni.
  • A falazat hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell kialakítani. Ezzel elkerülhetjük a pince padlójának vizesedését.

Utólagos falszigetelés

A később kivitelezett falszigetelés módjának kiválasztásakor a következő faktorokat kell bekalkulálni:

  • A méréssel meghatározott nedvesség és sószennyezettség
  • A falszerkezet anyaga és vastagsága
  • A fal jelenlegi burkolása
  • A talajvíz viszonyok

Talajvíz elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, megadott térközönként a szigetelendő anyagba adagoljuk. Az injektálás rövid idő alatt végrehajtható módszer, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül elvégezhetők. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, és a falak idővel ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig félbeszakad a pára felszívása. A nedvesség távozása légpórus vakolat készítésével könnyíthető meg, amelynek ajánlott vastagsága minimum 3 cm. A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a nem annyira jól látható helyeken esetleg szokványos meszelés is megfelelő. betoninjektalo gep

Vályogház szigetelése Gubacsipuszta régiójában

Tekintve, hogy a vályogházak falszerkezete egészen más, mint a manapság épített házaké, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél számításba kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technológiát, abban az esetben, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése Gubacsipuszta régiójában A terasz nedvességgel szembeni szigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott burkolatok teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok túlnyomórészt egy idő elteltével kettéhasadnak, letöredeznek, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz elvárható minőségű elvezetése. Tapasztalataink szerint sűrűn előfordul, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert a ház természetes mozgása majdnem mindig más a terasz vagy akár egy erkély mozgásához képest. Ez előbb-utóbb töréseket, problémákat vált ki. Nem elhanyagolható kellemetlenségeket jelent a nagy hőmérsékletkülönbség, amelynek a burkolatok ki vannak téve, mivel egy forró, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felmelegszik a csempe, míg télen akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az aktuális burkolat. Ilyen esetben viszont már csak elodázzuk a megoldás, mert a kozmetikázás csak időszakosan rejti el a valós problémákat. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, különben folyamatosan gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok képződnek a felületen. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell bontani az épület lábazatát is, ebben az esetben a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is előírásszerű sarok kiképzéssel. A lakás és a terasz csatlakozási pontjain sarokerősítő szalagot tanácsos a szigetelésbe építeni. A dilatációs hézagok betartása mellett nem szabad megfeledkezni a vízorr élvédőről sem. faltisztitás

A vízszigetelés rendszeresen visszatérő problémái

  • Lakótelepek utólagos falszigetelése
  • Pince falszigetelése
  • Vert fal szigetelése
  • Terasz szigetelése
  • Penészesedés kiküszöbölésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető összefolyó létesítés
  • Talajvíz elleni szuterén szigetelés
  • Magas tető vízszigetelés
  • Párolgó talajnedvesség elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Tavak és kerti tavak szigetelése

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Lakóparkok vízszigetelése
  • Iskolák vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Önkormányzatok vízszigetelése
  • Büfék vízszigetelése
  • Pincék vízszigetelése

A vízszigetelés általános módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

vizes falak utólagos szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Hogyan kerül a nedvesség a falba? A nedvesség pici pórusokon keresztül kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belsejében, ami a víz egyik fő haladási útja. Mik a következményei a penészes falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, légúti betegségek, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy meghatározó nagyságrenddel csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakótérben lényegesen nagyobb párát idéz elő. Időigényes a szigetelés kivitelezése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését a tapasztalatok alapján 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, speciális helyzetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat az adott tényezők tükrében. Mennyi idővel kell számolni a fal száradása tekintetében? A fal száradása több körülmény függvénye: a fal felépítése, időjárási feltételek (a levegő hőmérséklete, légnedvesség), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Jellemzően helytálló az az állítás, hogy akár 2-3 hónap alatt már észrevehető előrelépés észlelhető. A lakónak kell-e bármit tennie? Nem, a szigetelés elvégzését az elejétől a végéig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falvágásos technológia alkalmazásakor rosszabb lesz-e valamennyivel a falak stabilitása? A lakóház földrengés-erőssége nem csökken a falvágás eredményeképpen! Ha szakszerű és sokáig tartó megoldást szeretne a nedves, penészes falak utólagos vízszigetelésére Gubacsipuszta régiójában, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, akkor hívjon minket bátran +36 30 2491 291.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 410
Heti: 413
Havi: 2 977
Össz.: 305 389

Látogatottság növelés
Oldal: Szuterén vízszigetelése Gubacsipuszta
Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291 - © 2008 - 2024 - utolagosvizszigetelesbp.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »