Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291

Salétromos falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, terasz szigetelés, pinceszigetelés injektálással +36 30 2491 291.

Vízszigetelés utólag Ganzkertváros

Vizes, salétromos, dohos falak szigetelése utólag Ganzkertváros régiójában, lábazati szigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért gondoljuk, hogy nálunk találja meg a végleges megoldást?

A falátvágásos szigetelés lépései

A pince szigetelése utólag

Talajvíz elleni szigetelés injektálásos eljárással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Köszöntjük weblapunkon!

Vállalatunk a legmodernebb, bontás nélküli technikákkal (pl. falvágás), utólagosan szünteti meg pincék vizesedését. Vállalatunk beton injektálást ajánl ház alap megerősítésére, megsüllyedt alap javítása céljából.

vízszigetelés Ganzkertváros szigetelő lemezzel

Nedvesség elleni szigetelés Ganzkertváros - amit ajánlunk

  1. Gyors, műszeres helyszíni felmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év múlttal a szakmában szakszerű munkavégzés.
  3. Az elérhető legkorszerűbb gépek és alkalmazott technikák a villámgyors és megfizethető szolgáltatás végett.
  4. 10 év garancia az elvégzett munkára, ha az általunk ajánlott megoldást választja.
  5. Egész Magyarország területén dolgozunk.

Ebben lehet biztos, ha ránk bízza az utólagos vízszigetelést Ganzkertváros vonzáskörzetében

  • Árainkban nincs trükközés, áttekinthető árajánlat alapján dolgozunk.
  • Betartjuk a határidőket, ha bármilyen nehezítő körülmény merül fel, időben szólunk.
  • Miután befejeztük a falszigetelést, később is konzultálhat velünk, ha szaktanácsra van szüksége, vagy bármilyen kérdése merül fel.

Azonnal hívhat minket, ha a lent látható fotót megérinti egy okostelefonon: 0-24 ügyfélszolgálat

Falvágással történő szigetelés Ganzkertváros

1. Az 1. munkafolyamat a salétromos fal átvágása. Ezt a lépést kifejezetten ennek érdekében gyártott, különleges falvágó gépegységgel végezzük. A falat az esetek nagy részében a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület azon részén, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alapzattal, és szállítják a talajnedvességet.

A gépeink por- és zajvédettek, tetszőleges magasságban lehet velük vágni, illetve a vágás szöge és mélysége is koordinálható.

2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már szigetelőréteget alkot a földből felszívott nedvesség és doh ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átfedésben illesztjük be a kiváló vízszigetelés céljából, a falon kívülre kilógó részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rendkívül fontos a kihorganyzó ék alkalmazása, tudniillik a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat a kiindulási helyzetében őrzi meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával végezzük, amelynek tömlőjét beillesztjük a fal egyik oldalán. A fal repedéseit precízen lezárjuk mindkét oldalon gyorskötésű malterral, ezután névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal üregeibe is be tud áramlani, és a megkeményedése után ellenállóbb lesz a szigetelés.

injektálásos szigetelés Ganzkertváros

Légpórus vakolat Ganzkertváros

A légpórus vakolat olyan nagy nedvszívó képességű vakolat, amely nem vezeti a nedvességet, így a földből felszívott, különféle sók a falon belül maradnak, így a vakolat nem esik le a falról. A korábban alkalmazott vakolatot a nedvesedő helyeken ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, mert ez sokáig védelmezi a fal kívülről látható részét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban rejtező nevesedés kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél mélyebben fekszik egy pince, annál fokozottabb a vizesedés veszélye még akkor is, ha a létező legjobban próbáltuk szigetelni a pincénket. Ha nem precíz módon megvalósított az eső és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés feladatával. Sokszor előforduló komplikációk a pince szigetelésénél:

  • Régi, elöregedett kátránypapír
  • Nem az előírásoknak megfelelően vagy egyáltalán nem megvalósított csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Maszek munka, sajnos rengeteg kőművest nem érdekel a szakszerűen kivitelezett szigetelés
  • Az épületmozgás kárt tesz a meglévő szigetelésben
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Nem megfelelő rétegsorrendben felhelyezett szigetelés

Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

Utólagos pinceszigetelés kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, és le kell menni a pince alapzatáig.
  • Ha a munka úgy igényli ki kell bontani a hiányos vagy nem előírásszerűen átfedésbe hozott szigetelést.
  • Meg kell tisztítani a szemünk elé táruló falakat.
  • Ki kell egészíteni a szerkezetekben képződött hasadékokat.
  • Hagyni kell száradni a felületeket.

Érdemes kenhető, üvegszállal erősített anyagot felvinni a felületre, ilyen módon a sarkokban és a szegélyek mentén is tökéletesen megoldható a kitűnően záró szigetelés. Erre a rétegre tanácsoljuk hőszigetelés, de mindenekelőtt mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mellett javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet lejtősen kell elhelyezni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felhalmozott talajnedvességet le lehessen csapolni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után precízen döngölve, vissza kell építeni a felbontott térburkolást. A falszerkezet külső védelmének felépítése után a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell felvinni, hogy jól ki tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem kielégítő zárása miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár rögtön el is végezhetünk a fent ismertetett műveletek lezárása után a hosszú távú megoldás megvalósításához. ház alap injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - Ganzkertváros

Ezt a megközelítést csupán abban az esetben javasoljuk, ha kívülről valamilyen oknál fogva meghiúsult a falszigetelés elvégzése. A módszer hátránya, hogy ugyan belül nedvesedés nem várható, a falak továbbra is nedvesek maradnak.

  • Az első művelet, hogy le kell verni a fent lévő vakolatot.
  • Ki kell kaparni a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • Ezeket a felületeket sótalanító oldattal kell lekezelni.
  • A kőműves munkák pótlása után kenhető szigetelőanyagot kell felvinni.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a teraszok szigetelésénél is gyakran alkalmazott teknőszigetelést kell készíteni. Ezáltal elháríthatjuk a pince padlójának nedvesedését.

Falszigetelés utólagosan

A később kivitelezett falszigetelés metódusának eldöntésekor a következő viszonyszámokat kell figyelembe venni:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A fal struktúrája, anyaga és vastagsága
  • A fal pillanatnyi burkolása
  • A talajvíz állása

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba adagoljuk. Az injektálás gyorsan elvégezhető művelet, nem gyengíti jelentősen a meglévő falszerkezetet, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül elvégezhetők. A vízszintes falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, és a falak egy meghatározott idő után ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig megszűnik a pára felszívása. A nedvesség eltűnése légpórus vakolat előállításával segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága legalább 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a rejtettebb pontokon esetleg közönséges meszelés is megteszi. betoninjektáló

Vályogház szigetelése Ganzkertváros vonzáskörzetében

Tekintve, hogy a vályogházak falstruktúrája össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ebből adódóan a vályogházak utólagos szigetelésénél figyelembe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses módszert, akkor, ha próba injektálást vagy vágást végzünk. Terasz szigetelése Ganzkertváros környékén A terasz vízszigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott csempék teszik szükségessé. A kültéri csempék és a különböző, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő után megrepednek, letöredeznek, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz elvárható minőségű elvezetése. Tapasztalataink szerint sűrűn előfordul, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert az épület természetes süllyedése majdnem mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély mozgásához képest. Ez előbb-utóbb repedéseket, problémákat idéz elő. Komoly kellemetlenségeket okozhat a nagy hőingadozás, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, mert egy meleg, nyári napon gyakorta előfordul, hogy 60-70 fokra felmelegszik a burkolat, míg a téli hónapokban akár -20 fok alá is mehet a hőmérséklet. Bizonyos „szakik” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az aktuális csempe. Ilyen esetben viszont már csak elodázzuk a problémát, mert a kozmetikázás csak egy átmeneti időszakra rejti el a meglévő kellemetlenségeket. Milyen megoldási javaslatunk van a helyes szigetelésre? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, ellenkező esetben a későbbiekben is gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a továbbiakban is fagyáskárok jelentkeznek. Ha nincs mit tenni fel kell szedni az épület alapját is, ekkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is arra alkalmas szélek kialakításával. Az épület és a terasz érintkezési pontjain sarokerősítő szalagot érdemes a szigetelésbe építeni. A dilatációs hézagok betartása mellett biztosítani kell a terasz szélén a vízorrt. légpórus vakolat

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Lakótelepek utólagos szigetelése
  • Mélygarázs falszigetelése
  • Vályogház szigetelése
  • Erkélyszigetelés
  • Penészesedés elhárítására irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
  • Talajvíz elleni pinceszigetelés
  • Vízszigetelés felújítás
  • Párolgó talajnedvesség elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Családi házak vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Önkormányzatok vízszigetelése
  • Kifőzdék vízszigetelése
  • Mélygarázsok vízszigetelése

A vízszigetelés leggyakoribb módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

vizes falak utólagos szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A nedvesség kicsiny pórusokon át kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belsejében, ami a víz egyik fő haladási útja. Milyen hatásai vannak a salétromos falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a lakásban alapvetően több párát eredményez. Sok időt vesz igénybe a vízszigetelési munka? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt elkészítjük. Nehezen megközelíthető, speciális esetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a folyamat ennél tovább is tarthat a helyi adottságok függvényében. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási feltételek (a levegő hőmérséklete, páratartalom), a gond kiterjedtsége a szigetelés elkezdésének pillanatában. Jellemzően helytálló az az állítás, hogy akár 2-3 hónap alatt már szemmel látható javulás érzékelhetőérezhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit előkészíteni? Nem, a szigetelés kivitelezését az elejétől a végéig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás esetén rosszabb lesz-e bármilyen mértékben a falak teherbíróképessége? A pince földrengés-állósága nem csökken a falvágás miatt! Ha professzionális és végleges megoldást keres a vizes, penészes falak utólagos vízszigetelésére Ganzkertváros környékén, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 171
Tegnapi: 41
Heti: 171
Havi: 1 671
Össz.: 327 663

Látogatottság növelés
Oldal: Falvágás Ganzkertváros
Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291 - © 2008 - 2025 - utolagosvizszigetelesbp.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »