Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291

Salétromos falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, terasz szigetelés, pinceszigetelés injektálással +36 30 2491 291.

Utólagos vízszigetelés XVI. kerület

Vizes, salétromos, dohos falak utólagos vízszigetelése XVI. kerület régiójában, lábazati szigetelés, injektálással, a fal penészesedésének megszüntetése érdekében +36 30 2491 291.

Miért válasszon minket?

A falátvágásos szigetelés menete

Pinceszigetelés utólagosan

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálással

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Gyakran ismételt kérdések

Köszöntjük weblapunkon!

Vállalkozásunk a legnaprakészebb, bontás nélküli technikákkal (pl. szórt szigetelés), utólagosan szünteti meg garázsok nedvesedését. Vállalatunk beton injektálást kínál ház alap megerősítésére, süllyedő házak javítása végett.

vízszigetelés XVI. kerület betoninjektálással

Nedvesség elleni szigetelés XVI. kerület - cégünk ismérvei

  1. Rövid időn belüli, speciális berendezésekkel elvégzett helyszíni felmérés, tanácsadás, árajánlat adása.
  2. 20 év szakmai háttérrel tartós nedvesség megszüntetés.
  3. A piacon létező legmodernebb gépek és alkalmazott technikák a rövid idő alatt elvégzett és költséghatékony munka végett.
  4. 1 évtizednyi garancia az elvégzett munkára, amennyiben az általunk ajánlott rendszert alkalmazza.
  5. Országosan vállalunk munkát.

Az alábbiakat spórolhatja meg magának, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával XVI. kerület területén

  • Árainkban nincs trükközés, áttekinthető szigetelési ajánlatot adunk.
  • Ügyfeleink bizalmát a megbeszélt ütemezés betartásával hálájuk meg.
  • A munka végeztével bármikor hívhat minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy a véleményünkre kiváncsi egy adott problémával kapcsolatban.

Azonnal hívhat minket, ha a lent látható fotót megérinti egy okostelefonon: vizszigetelés telefonszám

Utólagos vízszigetelés falátvágással XVI. kerület

1. Az 1. lépés a penészes fal megvágása. Ezt a lépést külön ennek érdekében gyártott, egyedi falvágó géppel végezzük. A falat az esetek nagy részében a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legoptimálisabb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek közvetlen összeköttetésben vannak az alappal, és szállítják a talajnedvességet.

Az általunk alkalmazott készülékek por- és zajvédettek, vágásmagasságuk kalibrálható, illetve a vágás szöge és mélysége is vezérelhető.

2. Az utólag végzett falszigetelési fázisban műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már szigetelőréteget alkot a talajnedvesség és salétrom ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átlapolva helyezzük be a kifogástalan szigetelés céljából, a falból kiálló részeket vakolás előtt sem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése közben a szigetelőlemezen rendkívül jelentőségteljes a kihorganyzó ék elhelyezése, tudniillik a dagadó cement makulátlan száradásáig a falat a kiindulási helyzetében őrzi meg.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával hajtjuk végre, amelynek tömlőjét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, utána pedig névleges nyomáson bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal hézagjaiba is bekerül, és a megkötést követően időtállóbb lesz a szigetelés.

injektálásos szigetelés XVI. kerület

Légpórus vakolat XVI. kerület

A légpórus vakolat olyan nagy páraszívó képességű vakolat, amely nem továbbítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különféle sók a falon belül maradnak, és a vakolat nem esik le a falról. A szokásos vakolatot a nedvesedő helyeken ajánlott légpórus vakolatra váltani, mert ez hosszan védi meg a fal külső részét, és kinézetre is tetszetősebb, festhető felületté válik, a falban lappangó nevesedés kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál fokozottabb a nedvesedés veszélye még akkor is, ha a lehető legmodernebb eszközökkel igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem precíz módon megoldott a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor csak idő kérdése, hogy mikor kell szembesülnünk a pinceszigetelés feladatával. Rendszeres komplikációk a pince szigetelésénél:

  • Sok-sok évvel ezelőtt behelyezett, elöregedett kátránypapír
  • Nem szakszerű vagy egyáltalán nem megoldott csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Maszek munka, a helyes szigetelés megvalósítási módjának mellőzése
  • A ház természetes süllyedése megrongálja az alap szigetelését
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Rossz rétegrendben alkalmazott szigetelés

Hogyan kell jól szigetelni utólag a pincét? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, és le kell menni a pince alapzatáig.
  • Ahol szükséges, le kell szedni a nem teljes vagy nem jól átfedésbe hozott szigetelést.
  • Le kell pucolni a feltáruló falakat.
  • Ki kell egészíteni a szerkezetekben megjelenő repedéseket.
  • Hagyni kell száradni a felületeket.

Javasolt kenhető, üvegszállal erősített anyagot felhordani, ezzel a szegletekben és a széleken is ideálisan megoldható a jól záró szigetelés. Erre a rétegre javasoljuk hőszigetelés, de legfőképpen mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal mellett javasolt geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet meg kell lejtetni a vízelvezetés iránya felé, hogy a felgyülemlett talajnedvességet ki lehessen juttatni. A fal mellől eltávolított föld visszalapátolása után helyesen döngölve, újra kell építeni/betonozni stb. a felbontott térburkolást. A kívül végzett munkákat befejezve a pince falát belülről is kezelni kell, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell kialakítani, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal. Ha utána is azt látja, hogy a pincefal nedves marad, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem megfelelő zárása miatt van, és ilyenkor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár rögtön végrehajthatunk az előbbi lépések befejezését követően a hosszú távú megoldás érdekében. ház alap injektálása

Utólagos pinceszigetelés belülről - XVI. kerület

Ezt a munkamódszert kizárólag akkor tartjuk kivitelezésre érdemesnek, ha kívülről valamilyen oknál fogva nem lehet hozzáférni a pincefalhoz. A megközelítés hátulütője, hogy ugyan belül vizesedés nem alakul ki, a falak vizesedése nem szűnik meg.

  • Első lépésként le kell verni a meglévő vakolatot.
  • Ki kell kaparni a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • Ezeket a felületeket sómentesítő vegyülettel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd a vízszigetelésre általánosan használt teknőszigetelést kell kialakítani. Ezt bevetve kiküszöbölhetjük a pince padlójának nedvesedését.

Falszigetelés utólagosan

A később kivitelezett falszigetelés eljárásának kiválasztásakor a lenti aspektusokat kell szem előtt tartani:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A fal struktúrája, anyaga és vastagsága
  • A fal meglévő burkolása
  • A talajvíz viszonyok

Talajnedvesség elleni injektálásos szigetelés

Az injektálásos szigetelés során a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás gyorsan végrehajtható művelet, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások könnyen kivitelezhetők. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, így a falak némi szikkadást követően ki tudnak száradni, nagyobb időtávlatban pedig abbamarad a vizesedés. A nedvesség távozása légpórus vakolat létrehozásával segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. A felület lefestésekor, nem ajánlott glettelés, de célravezető nedvességáteresztő festék bevetése, a kevésbé szem előtt lévő helyeken esetleg megszokott meszelés is jó lesz. betoninjektálás géppel

Vályogház szigetelése XVI. kerület vonzáskörzetében

Mivel a vályogházak falszerkezete össze sem hasonlítható a ma épített házakéval, ennek következtében a vályogházak utólagos szigetelésénél tekintetbe kell venni az alap mélységét, a vályog vízzel impregnáltságát, és lehet használni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses eljárást, akkor, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése XVI. kerület területén A terasz vízszigetelését a tapasztalat szerint majdnem mindig a felfagyott burkolatok teszik elkerülhetetlenné. A járólapok és a különféle, egyéb burkolatok legtöbbször egy idő után kettéhasadnak, szétmorzsolódik, mert nem előírásszerűen megoldott vagy egyáltalán nem megoldott a víz útjának elzárása, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése. Tapasztalataink szerint sűrűn előfordul, hogy tökéletesen hiányzik a dilatáció, ami amiatt probléma, mert az épület természetes süllyedése szinte mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez viszonyítva. Ez előbb-utóbb töréseket, problémákat eredményez. Súlyos problémákat jelent a nagy hőmérsékletkülönbség, amelynek a burkolatok ki vannak téve, hiszen egy meleg, nyári napon gyakorta előfordul, hogy 60-70 fokra felhevül a járólap, miközben a téli hónapokban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Bizonyos „szakik” ötlete a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, viszont ez csak akkor lehet jó, ha nincs felfagyva az adott járólap. Ilyenkor viszont már csak halogatjuk a megoldás, mert az optikai tuning csak egy darabig fedi el a tényleges nehézségeket. Mit tennénk, ha ránk bízná a szigetelési munkát? A teraszburkolatnak 1-2%-os lejtést kell adni, ellenkező esetben a későbbiekben is problémát fog okozni a nedvesség, és a továbbiakban is fagyáskárok keletkeznek. Amennyiben elkerülhetetlenné válik fel kell szedni az épület lábazatát is, és ilyenkor a terasz szigetelését rá kell lógatni a lábazatra is arra alkalmas sarok kiképzéssel. A lakás és a terasz csatlakozási pontjain sarokerősítő szalagot érdemes beépíteni. A dilatációs hézagok betartása mellett gondoskodni kell a vízorr profilról. pince penészmentesítése

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Lakóparkok utólagos falszigetelése
  • Mélygarázs falszigetelése
  • Vert fal szigetelése
  • Erkélyszigetelés
  • Penészesedés kiküszöbölésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapos tető vízszigetelés
  • Rétegvíz elleni pinceszigetelés
  • Magas tető vízszigetelés
  • Talajpára elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Gyökérvédelmi vízszigetelés

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Lakóparkok vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Óvodák vízszigetelése
  • Önkormányzatok vízszigetelése
  • Büfék vízszigetelése
  • Szuterének vízszigetelése

A vízszigetelés általános módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

pinceszigetelés utólag

Sokszor feltett kérdések

Hogyan szívja fel a fal a nedvességet? A víz kis méretű pórusokon keresztül kerül a falba. Ezek az ún. kapillárisok nagy számban találhatók meg a falak belsejében, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát. Milyen hatásai vannak a nedves falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés. A penészes fal közvetett hatása az, hogy jelentősen csökken a fal szigetelőképessége, ami nagyobb fűtési költséget és a lakásban lényegesen nagyobb párát okoz. Időigényes a falszigetelés elvégzése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen hozzáférhető, különleges helyzetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a munka ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi ideig tart, amíg kiszárad a fal? A fal száradási ideje több körülmény függvénye: falszerkezet, időjárási viszonyok (külső hőmérséklet, légnedvesség), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés kezdetekor. Többnyire azt lehet mondani, hogy egy negyedév alatt már látványos változás tapasztalható. Az épület tulajdonosának kell-e valamit tennie? Nem, a szigetelés kivitelezését teljes egészében mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás alkalmazásakor rosszabb lesz-e valamennyivel az épület teherbírása? Az épület földrengés-erőssége nem csökken a falvágás következtében! Amennyiben profi és végleges megoldást keres a vizes, penészes falak utólagosan kivitelezett vízszigetelésére XVI. kerület régiójában, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, akkor hívjon minket bátran +36 30 2491 291.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 29
Tegnapi: 410
Heti: 439
Havi: 3 003
Össz.: 305 415

Látogatottság növelés
Oldal: Utólagos vízszigetelés XVI. kerület
Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291 - © 2008 - 2024 - utolagosvizszigetelesbp.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »