Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291

Salétromos falak utólagos vízszigetelése Budapesten, lábazati szigetelés, terasz szigetelés, pinceszigetelés injektálással +36 30 2491 291.

Vízszigetelés utólag IV. kerület

Vizes, salétromos, dohos falak utólagos vízszigetelése IV. kerület területén, utólagos falszigetelés, injektálással, penész ellen +36 30 2491 291.

Miért válasszon minket?

A falátvágásos szigetelés lépései

Pinceszigetelés utólag

Talajnedvesség elleni szigetelés injektálásos módszerrel

Vályogház szigetelése

Terasz szigetelése

Sokszor feltett kérdések

Köszöntjük weboldalunkon!

Cégünk a legfejlettebb, bontás nélküli technikákkal (pl. falvágás), utólagosan szünteti meg pincék vizesedését. Vállalatunk beton injektálást végez ház alap megerősítésére, süllyedő házak javítása céljából.

vízszigetelés IV. kerület betoninjektálással

Nedvesség elleni szigetelés IV. kerület - ajánlatunk

  1. Akár 48 órán belüli, speciális berendezésekkel elvégzett állapotfelmérés, tájékoztatás, ajánlatkészítés.
  2. 20 év múlttal a szakmában precíziós munka.
  3. A rendelkezésre álló legkorszerűbb szerszámok és alkalmazott technikák a gyors és kedvező áron elérhető munka érdekében.
  4. 10 év garancia az elvégzett munkára, ha az általunk legkedvezőbbnek ítélt rendszert alkalmazza.
  5. Országosan végzünk falszigetelést.

Amivel nem kell számolnia, ha minket bíz meg a vízszigetelési munkával IV. kerület övezetében

  • Árainkban nincs trükközés, átlátható árajánlat alapján dolgozunk.
  • Nálunk nincs elhúzódó, nem időben elkezdett munka.
  • Miután befejeztük a falszigetelést, később is elérhet minket, ha szaktanácsra van szüksége, vagy csak kérdezni szeretne valamit.

Tárcsázza számunkat a következő fénykép telefon képernyőjén történő megérintésével: vizszigetelés telefonszám

Falvágással történő szigetelés IV. kerület

1. Az első lépés a penészes fal átvágása. Ezt a műveletet külön evégett épített, exkluzív falvágó géppel végezzük. A falat általában a földfelszín felett néhány centiméterrel vágjuk meg vagy tereprendezést követően az épület olyan pontján, ahol a szigetelés a legjobb helyen helyezkedik el. Azokat a főfalakat és válaszfalakat kell vágni, amelyek érintkeznek az alappal, és továbbítják a talajnedvességet.

Az általunk alkalmazott készülékek védettek a porral szemben és csökkentett zajkibocsátással rendelkeznek, állítható a vágási magasság, illetve a vágás szöge és mélysége is koordinálható.

2. Az utólagos vízszigetelés lépés során műanyag lemezt nyomunk a falrésbe. Ez már szigetelőréteget képez a talajnedvesség és doh ellen.

A szigetelőlemezeket egymással átlapolva fektetjük be a résmentes lezárás végett, a falon kívülre kilógó részeket nem szabad levágni.

3. A vízszigetelés telítése alatt a szigetelőlemezen módfelett fontos a kihorganyzó ék használata, tudniillik a dagadó cement tökéletes száradásáig a falat a kiindulási helyzetében konzerválja.

A vágási hely telítését bespriccelő pumpával végezzük, amelynek csövét behelyezzük a fal egyik oldalán. A fal réseit nagyon ügyelve lezárjuk mindkét oldalon gyorsan kötő malterral, ezután előírt nyomással bespricceljük az előre bekevert dagadó cementet.

Így elérjük, hogy a dagadó cement a fal nyílásaiba is behatol, és a megkötést követően időtállóbb lesz a szigetelés.

utólagos falszigetelés injektálással IV. kerület

Légpórus vakolat IV. kerület

A légpórus vakolat olyan magas nedvszívó képességű vakolat, amely taszítja a nedvességet, így a talajból már felszívott, különböző sók a falban maradnak, és a vakolat nem esik le a falról. A korábban alkalmazott vakolatot a nedvesedő helyeken ajánlott légpórus vakolattal lecserélni, mivel ez sokáig védi meg a fal kívülről látható felületét, és esztétikailag is szebb, festhető felületté válik, a falban rejtező vizes réteg kiszárad.

Pinceszigetelés utólag

Minél alacsonyabban fekszik egy pince, annál nagyobb a vizesedés veszélye még abban az esetben is, ha a lehető legjobban igyekeztünk szigetelni a pincénket. Ha nem tökéletesen kivitelezett a csapadékvíz és a rétegvíz elvezetése, akkor előbb-utóbb szembe kell néznünk a pinceszigetelés megoldandó kérdéseivel. Rendszeres gondok a pince szigetelésénél:

  • Több éve betett, elöregedett bitumenes szigetelőlemez
  • Szakszerűtlen vagy egyáltalán nem megoldott csapadékelvezetés
  • Magas talajvíz
  • Nem szakemberre bízott munka, sajnos rengeteg kőművest nem érdekel a szakszerűen kivitelezett szigetelés
  • Az épületmozgás károsítja a kialakított szigetelést
  • Helytelenül kiválasztott szigetelőanyag
  • Nem megfelelő rétegrendben alkalmazott szigetelés

Mi a jó pinceszigetelés módja? 2 módon tudjuk ezt megvalósítani: kívülről vagy belülről

A pince utólag történő szigetelése kívülről

  • Ki kell ásni a földet a falak mellett, kezdve a lábazattal, egészen a pince alapjáig.
  • Szükség esetén le kell szedni a hiányos vagy nem jól átlapolt szigetelést.
  • Meg kell tisztítani a feltáruló falakat.
  • Pótolni kell a szerkezetekben jelentkező üregeket.
  • Várni kell, hogy megtudjanak száradni a falak.

Javasolt kenhető, üvegszál erősítésű anyagot felvinni a felületre, így a kis zugokban és a szegélyek mentén is optimálisan megvalósítható a kitűnően záró szigetelés. Erre a rétegre ajánljuk hőszigetelés, de kifejezetten mechanikai védelem gyanánt felragasztani egy zárt cellás szigetelőlemezt, amelynek vastagságát az adott viszonyoktól, pl. a talajtól függően kell megválasztani. A fal előtt ajánlott geotextíliával körbetekert drénrendszert telepíteni, amelyet némi lejtéssel kell kialakítani a vízelvezetés irányában, hogy az összegyűlt talajnedvességet le lehessen csapolni. A kiásott gödör visszatemetése után előírásszerűen döngölve, vissza kell építeni a felbontott térburkolást. A külső védőréteg kialakítását követően a pince falát belülről kell védelemmel ellátni, a penészes vakolatot le kell bontani, sótalanítani kell, és légpórus vakolatot kell felhordani, hogy eléggé meg tudjon száradni a fal. Amennyiben nem szűnik meg a fal nedvesedése, akkor ez a fal alatt lévő szigetelő sáv nem előírásszerű zárása miatt van, ennek észlelésekor injektálásos módszert kell bevetni, amelyet akár azonnal végrehajthatunk a korábban leírt műveletek befejezését követően a tartós végeredmény megvalósításához. megsüllyedt alap javítása

Utólagos pinceszigetelés belülről - IV. kerület

Ezt a megközelítést csak abban az esetben tanácsoljuk, ha kívülről valamilyen oknál fogva meghiúsult a falszigetelés elvégzése. A módszer negatívuma, hogy ugyan belül vizesedés nem alakul ki, a falak továbbra is nedvesek maradnak.

  • Első lépésként le kell verni a meglévő vakolatot.
  • a fugákat 1-2 cm mélységben.
  • Ezeket a felületeket sótalanító eleggyel kell lekezelni.
  • A kőműves munkák hiányosságainak helyrehozása után kenhető szigetelőanyagot kell felhordani.
  • A leszigetelt falat légpórus vakolattal kell bevakolni, majd az ismert teknőszigetelést kell készíteni. Ezzel feltartóztathatjuk a pince padlózatának nedvesedését.

Utólagos falszigetelés

A később kivitelezett falszigetelés módjának kiválasztásakor a következő műszaki paramétereket kell szem előtt tartani:

  • Mért nedvesség és sószennyezettség
  • A fal felépítése, anyaga és vastagsága
  • A fal jelenlegi burkolása
  • A talajvíz állása

Talajvíz elleni szigetelés injektálással

Az injektálásos szigetelés művelete közben a szigetelőanyagot nagy nyomáson, meghatározott távolságokban a szigetelendő anyagba juttatjuk. Az injektálás rövid idő alatt elvégezhető módszer, az aktuális falszerkezet szilárdságát nem csökkenti, és a szigetelési síkváltások nehézség nélkül elvégezhetők. A horizontális falszigeteléssel a nedvesség útja lezárható, ennek eredményeképpen a falak idővel ki tudnak száradni, perspektivikusan elmúlik a pára felszívása. A nedvesség távozása légpórus vakolat képzésével segíthető elő, amelynek javasolt vastagsága minimum 3 cm. Amikor lefestjük a falfelületet, nem ajánlott glettelés, de tanácsos páraáteresztő festéket alkalmazni, a kevésbé szem előtt lévő pontokon esetleg megszokott meszelés is megfelelő. betoninjektalo gep

Vályogház szigetelése IV. kerület övezetében

Figyelembe véve a vályogházak falának felépítése teljesen eltér a téglafalak felépítésétől és anyagától, ennek eredményeképpen a vályogházak utólagos szigetelésénél számításba kell venni az alap mélységét, a vályog nedvességtartalmát, és lehet alkalmazni az injektálásos, falvágásos vagy lemezbeveréses technikát, akkor, ha próba injektálást vagy vágást hajtunk végre. Terasz szigetelése IV. kerület övezetében A terasz nedvességgel szembeni szigetelését többnyire a felfagyott járólapok teszik szükségessé. A járólapok és a különböző, egyéb burkolatok az esetek többségében egy idő elteltével kettéhasadnak, letöredeznek, mert nem tökéletes vagy egyáltalán nem megoldott a vízszigetelés, illetve a víz megfelelő hatásfokú elvezetése. Tapasztalataink szerint sűrűn előfordul, hogy teljesen hiányzik a dilatáció, ami azért okoz gondot, mert a ház természetes mozgása szinte mindig eltérő a terasz vagy akár egy erkély helyezkedéséhez viszonyítva. Ez előbb-utóbb repedéseket, problémákat okoz. Jelentős kellemetlenségeket jelent a nagy hőingadozás, amit el kell szenvedniük a járólapoknak, hiszen egy forró, nyári napon megeshet, hogy 60-70 fokra felmelegszik a járólap, míg a téli hónapokban akár -15 vagy -20 fok is lehet. Néhány „szakember” megoldási javaslata a ráburkolás és a kiszilózás szokott lenni, ez azonban kizárólag akkor fogadható el, ha nincs felfagyva a meglévő járólap. Ilyen esetben azonban már csak elodázzuk a megoldás, mert a kozmetikázás csak egy átmeneti időszakra tünteti el a meglévő bajokat. Hogyan javasoljuk mi a megfelelő terasz szigetelés kivitelezését? A terasznak egy 1-2%-os lejtetést kell biztosítani, máskülönben a későbbiekben is gondunk lesz a vízelvezetéssel, és a jövőben is fagyáskárok keletkeznek. Szükség esetén fel kell szedni az épület alapját is, ebben az esetben a terasz szigetelését rá kell hajtani a lábazatra is a célnak megfelelő szélek kialakításával. A lakás és a terasz csatlakozási helyein élvédőt javallott a szigetelésbe építeni. A dilatációs rések betartása mellett nem szabad megfeledkezni a vízorr élvédőről sem. pinceszigetelés körbeásással

A vízszigetelés az alábbi helyeken szorul sokszor korrigálásra

  • Lakóparkok utólagos falszigetelése
  • Szuterén falszigetelése
  • Tapasztott fal szigetelése
  • Erkélyszigetelés
  • Vízbetörés megszüntetésére irányuló falszigetelés
  • Mélyépítési talajvíz elleni vízszigetelés
  • Lapostető rétegrend előírásszerű kialakítása
  • Rétegvíz elleni szuterén szigetelés
  • Magas tető vízszigetelés
  • Párolgó talajnedvesség elleni vízszigetelés (ahol nincs pince)
  • Tavak és kerti tavak szigetelése

Leggyakrabban szigetelt épülettípusok

  • Családi házak vízszigetelése
  • Oktatási intézmények vízszigetelése
  • Bölcsödék vízszigetelése
  • Közintézmények vízszigetelése
  • Éttermek vízszigetelése
  • Szuterének vízszigetelése

A vízszigetelés általános módszerei

  • Szigetelés falvágással
  • Magas nyomású injektálás
  • Szórt szigetelés
  • Bitumenes lemez (GV lemez) szigetelés
  • Drénrendszer kiépítése
  • Falszárítás, kenhető szigetelés felhordása

pinceszigetelés utólag

Sokszor feltett kérdések

Mi a módja a víz falba kerülésének? A nedvesség kis méretű pórusokon át kerül a falba. Az ilyen kapillárisok nagy számban lelhetők fel a falak belsejében, ez jelenti a nedvesség legfontosabb behatolási útvonalát. Milyen hatásai vannak a nedves falnak? Emberre gyakorolt hatásai pl. a reumára való fogékonyság elősegítése, asztma, köhögés. A salétromos fal hosszabb távú hatása az, hogy nagy mértékben csökken a fal szigetelőképessége, ami magasabb fűtési költséget és a lakásban lényegesen nagyobb párát okoz. Sok időt vesz igénybe a szigetelés kivitelezése? Átlagos méretű családi ház vízszigetelését legtöbbször 4-5 nap alatt befejezzük. Nehezen megközelíthető, különleges helyzetekben, vagy a megszokottnál nagyobb ház/építmény esetén a műveletsorozat ennél tovább is tarthat a helyszíni körülményektől függően. Mennyi időt vesz igénybe a fal kiszáradása? A fal száradási ideje több faktor függvénye: a fal struktúrája, időjárási körülmények (külső hőmérséklet, páratartalom), a szigeteletlenség kiterjedtsége a szigetelés megkezdésekor. Jellemzően ki lehet jelenteni, hogy akár 2-3 hónap alatt már szemmel látható előrelépés észlelhető. A szigetelést igénylőnek kell-e bármit tennie? Nem, a szigetelés megvalósítását az elejétől a végéig mi csináljuk, Önre nem hárul semmilyen feladat. Falátvágás alkalmazásakor rosszabb lesz-e valamennyivel a falak szilárdsága? A pince földrengés-állósága nem csökken a fal megvágása következtében! Ha szakszerű és hosszú távon tartós megoldást keres a vizes, penészes falak utólag történő vízszigetelésére IV. kerület vonzáskörzetében, lábazati szigetelésére és utólagos falszigetelésre a penész ellen, hívja központi ügyfélszolgálatunkat +36 30 2491 291.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 369
Tegnapi: 37
Heti: 369
Havi: 2 933
Össz.: 305 345

Látogatottság növelés
Oldal: Vízszigetelés utólag IV. kerület
Utólagos vízszigetelés Budapest +36 30 2491 291 - © 2008 - 2024 - utolagosvizszigetelesbp.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »